English version here || Version française ici
Fotografie :  © Dacian Groza
rauw/raw
2013

- Op het einde komt alles meestal goed.
- En wat als dat niet zo is?
- Dan ben je gewoon nog niet aan het einde gekomen.

(Uit 'The Glass Castle' van Jeanette Walls)

Een bende kinderen balanceert op het scherpst van de snee, in een voorstelling die getuigt van hun veerkracht, hoop en idealisme. Een oefening in rechtop blijven staan, in verzet tegen een constante, onzichtbare dreiging. Ze ontwikkelen hun eigen medicijn tegen de chaos van een wereld die te groot is om te omvatten, te begrijpen, te beheersen.

Rauw is een voorstelling over spelen, dromen, doen alsof, kind zijn ook als het niet kan. Het gaat over opgroeien in soms moeilijke omstandigheden, gezien vanuit het perspectief van kinderen. En over de volwassenen die voor hen moeten zorgen, die ondoorgrondelijk zijn, soms dichtbij, maar meestal ver weg.

Met live muziek van Thomas Devos, die als een bard op het slagveld de heldenmoed van de kleine strijders bezingt.

Met rauw keren Kwint en Joke terug naar de sfeer van hun eerste creaties: voorstellingen met een hoge energie, waarin het kind als danser centraal staat. Na de verstilling van Unfold en I see you, is er weer het verlangen naar de impulsieve en organische danstaal van voorstellingen als Questo ricordo (CCHA & Dans in Limburg, 2006), Shelter (Kopergietery, 2005) en Dromen hebben veters (fABULEUS, 2003).


Fotografie : © Kurt Van der Elst




Speellijst

02/11/2013 20u30 cc De Ploter, Ternat
17/11/2013 16u30 cc Hasselt
22/11/2013 19u cc De Warande Turnhout
24/11/2013 14u30 cc De Werft, Geel
25/11/2013 13u45 cc De Werft, Geel
08/12/2013 17u De Velinx Tongeren
07/02/2014 20u cc St Niklaas
11/02/2014 10u/14u cc Zwaneberg, Heist-op-den-Berg
13/02/2014 13u40 cc De Spil, Roeselare
15/02/2014 19u cc Het LOO, Tessenderlo
22/02/2014 19u cc Maasmechelen
27/02/2014 20u Festival SBW, Vienna, Austria
28/02/2014 10u Festival SBW, Vienna, Austria
19/04/2014 Tweetaktfestival, Akademietheater, Utrecht(NL)
15/07/2014 20u Festival Territori, teatro sociale, Bellinzona(CH)
02/08/2014 14u/16u TAZ, cc De Grote Post, Oostende
13/09/2014 19u Het theaterfestival, deSingel Theaterstudio, Antwerpen
28/09/2014 15u 30CC/schouwburg, Leuven
29/09/2014 10u/14u 30CC/schouwburg, Leuven
03/10/2014 13u30 cc Casino, Koksijde
04/10/2014 20u cc Casino, Koksijde
11/10/2014 19u cc de Schakel, Waregem
16/10/2014 11u/19u30 JES, Stuttgart(D)
18/10/2014 15u/19u30 festival De Betovering, De Regentes, Den Haag (NL)
24/10/2014 20u cc Nova, Wetteren
25/10/2014 17u de Werf, Brugge
26/10/2014 18u30 festival Halbstark, Munster(D)
9/11/2014 13u30 Export/Import Bronks, Brussel
15/11/2014 20u Kopergietery, Gent
16/11/2014 15u Kopergietery, Gent
17/11/2014 10u/14u Kopergietery, Gent
23/11/2014 17u C-mine, Genk
20/12/2014 19u30 La montagne Magique, Brussel
03/01/2015 Dampfzentrale, Bern (CH)
04/01/2015 Dampfzentrale, Bern (CH)
09/01/2015 10u/19u Tak, Schaan (LI)
24/01/2015 19u30 cc De Herbakker, Eeklo
13/02/2015 19u30 cc Blikveld, Bonheiden
14/03/2015 20u Sickfestival, Old Market, Brighton (UK)
16/04/2015 Contemporary Dance Festival, Ramallah Palestina
18/04/2015 Contemporary Dance Festival, Jerusalem
24/04/2015 18u festival Augenblick mal!, Sophiensaele, Berlijn (D)
25/04/2015 15u festival Augenblick mal!, Sophiensaele, Berlijn, (D)
08/05/2015 10u/19u Zürich Tanzt, Schiffbau Im Schauspielhaus, Zürich, (CH)
09/05/2015 17u Zürich Tanzt, Schiffbau Im Schauspielhaus, Zürich, (CH)
26/06/2015 14u/17u Schäxpir festival, Theater Phðnix, Linz (AT)
12/08/2015 19u Boulevard festival, Verkadefabriek, 's-Hertogenbosch (NL)
13/08/2015 19u Boulevard festival, Verkadefabriek, 's-Hertogenbosch (NL)
29/08/2015 11u/19u30 Waves festival, Vordingborg Teater, Vordingborg (DK)
03/10/2015 20u cc Ter Dilft, Bornem
05/10/2015 10u/14u cc Ter Dilft, Bornem
10/10/2015 20u30 Pessac-en-Scènes, Le Galet, Bordeaux (FR)
16/10/2015 19u Unicorn Theatre, Londen (UK)
17/10/2015 15u/19u Unicorn Theatre, Londen (UK)
02/11/2015 10u teater Nordkraft, Aalborg (DK)
03/11/2015 11u teater Nordkraft, Aalborg (DK)
04/11/2015 19u30 teater Nordkraft, Aalborg (DK)
10/11/2015 20u Het Paleis, Antwerpen
20/11/2015 19u Festival Turbulences, Théâtre Royal de Namur, Namur
07/02/2016 18u Spleen Graz, TTZ Graz (AT)
08/02/2016 18u Spleen Graz, TTZ Graz (AT)
05/04/2016 19u STUK, Leuven
08/05/2016 20u Internationales Festival, Kleines Haus Theater Freiburg (D)
09/05/2016 11u Internationales Festival, Kleines Haus Theater Freiburg (D)
17/07/2016 19u Gentse Feesten, NTGent minnemeers
18/07/2016 19u Gentse Feesten, NTGent minnemeers
19/07/2016 19u Gentse Feesten, NTGent minnemeers
20/07/2016 19u Gentse Feesten, NTGent minnemeers
26/07/2016 19u Ricca Ricca Festival, Okinawa/Japan
27/07/2016 19u Ricca Ricca Festival, Okinawa/Japan
28/07/2016 19u Ricca Ricca Festival, Okinawa/Japan
29/07/2016 19u Ricca Ricca Festival, Okinawa/Japan
30/07/2016 13u/19u Ricca Ricca Festival, Okinawa/Japan
27/08/2016 16u/19u Edinburgh International Festival (UK)
28/08/2016 14u/19u Edinburgh International Festival (UK)



Productie kabinet k
Choreografie Joke Laureyns & Kwint Manshoven
Dans Yolan Bosteels / Milo De Clerck, Suza De Gryse, Renée Wagemans, Aagje Van Wesemael, Louisa Vermeire, Judith Ginvert, Anna Vrij, Kristina Neirynck, Kwint Manshoven
Scenografie Kris Van Oudenhove & Kwint Manshoven
Lichtontwerp Kris Van Oudenhove
Originele muziek en live uitvoering Thomas Devos (Tommigun)
Dramaturgie Mieke Versyp
Productieleiding Ilse Joliet
Techniek Kris Van Oudenhove, Gerold Van Thieghem
Assistentie Siri Clinckspoor


Met steun van de provincie Oost-Vlaanderen, de Vlaamse Gemeenschap, Takt Dommelhof, Les Ballets C. de la B. en cc De Ploter